Результатом роботи і НАБУ, й САП, а також головним критерієм нашої ефективності є саме кількість вироків винним особам і суми повернутих до бюджету коштів: Клименко

На думку очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка, наразі у відомстві найкращі результати за весь період роботи антикорупційної інфраструктури загалом, і зараз вдвічі збільшено ефективність.

Про це він заявив в інтерв’ю ZN.UA.

“За шість місяців 2023 року направили до суду більше справ, ніж за весь 2022 рік. Але на деяких напрямах досі просідаємо. Йдеться насамперед про розгляд справ у ВАКС, де залежалися більш як 250 проваджень, зокрема щодо найгучніших справ за весь період діяльності інституцій.

Заслухавши стан розгляду справ у суді, ми дійшли висновку, що прокурори часто займають спостережну позицію, не використовують усіх передбачених законом можливостей для швидкого розгляду справи та притягнення винних осіб до відповідальності. У нас є справи, де підготовче судове засідання не відбувається понад 2,5 й навіть понад 3,5 року. А варто зазначити, що результатом роботи і НАБУ, й САП, а також головним критерієм нашої ефективності є саме кількість вироків винним особам і суми повернутих до бюджету коштів”. – визначив керівник САП.

Також очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зазначив, де на його думку вузьке місце в роботі САП і за що критикує їхню роботу Національне агентство з запобігання корупції.

“Є напрям розгляду матеріалів стосовно підготовки позовів про цивільну конфіскацію активів, — тут нас часто критикує НАЗК за те, що вони шлють десятки матеріалів, а ми готуємо одиниці позовів. За минулий рік ми передали до ВАКС лише три позови про цивільну конфіскацію, за цей рік — також три”, – додав Олександр Клименко.