Робоча самопрезентація адвоката: тренер з риторики та медіаконсультант Ганна Гавриш

Під час вебінару у Вищій школі адвокатури на тему “Робоча самопрезентація адвоката”, Гавриш Ганна, тренер з риторики, медіаконсультант, розповіла, коли потрібна самопрезентація та як її сформувати.

Самопрезентація потрібна адвокату при знайомстві з клієнтом, при публічних виступах, networking. Самопрезентація повинна бути короткою (1хв). В 1хв. потрібно вмістити свій досвід, свою харизму, експертність і свою фаховість. Кожний адвокат повинен визначитись зі своїми пріоритетними напрямками, тобто показати саме те, де почувається найвпевненіше і найкраще. Щоб написати якісну самопрезентацію потрібно звузити аудиторію.

Завдання самопрезентації – це вплинути на логічне та емоційне сприйняття.

Коли мова йде про самопрезентацію, потрібно відповісти на 4 запитання:

  • Хто ви?
  • Чим займаєтесь?
  • Чому ви це робите?
  • Як ви можете мені допомогти?

Найголовніше приготувати основу для самопрезентації яка стане в нагоді в усіх подальших ситуаціях. Контексти можуть бути різні, цільова аудиторія також.

Потрібно зазначити, що хорошій самопрезентації може завадити самооцінка. Самооцінка буває знижена або завищена. Низьку самооцінку потрібно вирівнювати не перехвалюванням самим себе, а конкретикой, цифрами, кейсами, фактами. Потрібно говорити про себе достойно і впевнено.

При завищеній самооцінці викладається дуже багато інформації, і клієнт все це не запам’ятовує, і це не зовсім добре для самопрезентації.

Вирівняти самооцінку означає дати адекватну, реальну оцінку ситуації, тобто озвучувати ті цінності, які несе адвокат. Іноді добре говорити про себе словами клієнтів.

В самопрезентації потрібно говорити тільки правду і без оцінювання.