Робота Центру досліджень адвокатури і права спрямована на утвердження і зміцнення інституту адвокатури: Ірина Василик

У 2020 році Центр досліджень адвокатури і права підготував та випустив дві монографії та щорічний настінний ілюстрований календар НААУ на 2021 рік. Ще 5 збірок з історії адвокатури – у розробці.

Про це заявила Керівник Центру досліджень адвокатури і права при НААУ Ірина Василик під час Публічних слухань звіту НААУ за 2020 рік та стратегії розвитку НААУ на 2021-2025 роки, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Вона наголосила, що попри карантинні обмеження під час пандемії у минулому році діяльність Центру не припинялась.

«Робота центру спрямована на утвердження і зміцнення інституту адвокатури як в суспільстві, так і для внутрішньої консолідації адвокатів», – зазначила Ірина Василик.

Так, у 2020 році вийшла монографія Файзуліна Я. «Президент УНР Андрій Лівицький: адвокат і політик на тлі епохи» із серії «Адвокати-Президенти», яка висвітлює життєвий шлях, політичні уподобання, адвокатську, державницьку та громадсько-політичну діяльність видатного державного і політичного діяча, президента Української Народної Республіки Андрія Лівицького, а також монографія Савчука Б. «Адвокатська, економічна і громадсько-політична діяльність Степана Федака (1861 – 1937)», що є першим в українській історіографії комплексним дослідженням життєпису та сфер діяльності Степана Івановича Федака – українського адвоката, громадського діяча, засновника й керівника національних економічних та гуманітарних організацій в Україні.

У 2020 році Центр досліджень адвокатури і права при НААУ провів 4 наукові заходи. Так, Центр став співорганізатором Міжнародної наукової конференції «Українство в умовах сучасних викликів і загроз», а також учасником круглого столу «Українська еліта в історичній ретроспективі», Міжнародної наукової онлайн-конференції «ІХ Міждисциплінарні гуманітарні читання» та ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Адвокатура України: сучасний стан та перспективи розвитку».

Також за сприяння Центру у минулому році було випущено 17 наукових статей у різних виданнях.

У 2020 році Центр активно проводив методичну та просвітницьку діяльність. Було відкрито кабінет-музей історії адвокатури Вінниччини на базі юридичного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса та підготовлено стенди для відкриття кабінетів-музеїв історії адвокатури у Західноукраїнському національному університеті (м. Тернопіль) і в Чортківському навчально-науковому інституті підприємництва і бізнесу ЗУНУ (м. Чортків) та інше.

Крім того, завдяки грантовій програмі учасниця Проекту НААУ «Історія адвокатури України», який реалізує Центр досліджень адвокатури і права НААУ, Світлана Потапенко пройшла стажування у м. Бухарест (Румунія) в рамках стипендії Фонду Герди Хенкель (The Gerda Henkel Fellowship Program).

Підсумовуючи звіт Центру досліджень адвокатури і права за 2020 рік, заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій подякував його керівнику Ірині Василик за проведену роботу та відмітив, що такого просвітницького осередку не має жодний інститут адвокатури у світі.

«Таку роботу не проводить жодна адвокатура, яка б мені була відома. Це настільки системна, глибинна робота і ми дуже цінуємо те, що ви робите», – сказав Валентин Гвоздій.