Розгляд справи за конституційною скаргою Зайця щодо конституційності положень частини третьої статті 88 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ Першим сенатом КСУ: відео

Перший сенат Конституційного Суду України 23 грудня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянув справу за конституційною скаргою Зайця Тараса Олександровича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини третьої статті 88 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року № 1402-VІІІ (далі – Закон).

Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Суддя-доповідач у справі Петро Філюк доповів зміст конституційної скарги та підстави для відкриття конституційного провадження у справі.

Так, автор клопотання вважає, що оспорювані положення Закону обмежують його конституційне право на судовий захист і право на оскарження рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Перший сенат Конституційного Суду України, завершивши дослідження матеріалів справи на відкритій частині пленарного засідання, перейшов до закритої частини для ухвалення рішення у цій справі.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України за посиланням: http://sv1.ccu.gov.ua/video_ccu/ks1_23_12_2020.mp4