Розслідування стосовно голови райсуду Рівненської області завершено: НАБУ

Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро.

Розслідування за фактом прохання надання та одержання неправомірної вигоди головою одного з районних судів Рівненської області завершене. 17 серпня 2020 року судді відкриті матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.

Слідство встановило непоодинокі факти висловлювання головою суду прохання надати йому неправомірну вигоду за вплив на іншого суддю задля ухвалення ним відповідного рішення в інтересах зацікавлених осіб. Йшлося про ухвалення рішення в різних справах, що були на розгляду суду: від прийняття рішення про адміністративне стягнення за водіння в нетверезому стані, до повернення майна, арештованого в межах розслідування у кримінальному провадженні.

Неправомірну вигоду голова суду отримав через посередника. У лютому 2020 року судді та посереднику повідомлено про підозру.

Згодом із посередником прокурор САП уклав угоду про визнання винуватості, яку 22 травня 2020 року затвердила колегія суддів Вищого антикорупційного суду. За місяць рішення набуло законної сили.

14 серпня 2020 року голові суду повідомили про зміну раніше повідомленої підозри за ч. 2 ст. 369-2 КК України.