Завершено слідство у справі стосовно голови Державної судової адміністрації Олексія Сальникова

15 вересня 2023 року прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно голови Державної судової адміністрації України, підозрюваного у підбурюванні до надання неправомірної вигоди суддям Верховного Суду за винесення рішення на користь комерційного підприємства та у заволодінні чужим майном шляхом обману.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

На сьогодні детективам НАБУ надано доручення відкрити матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

У межах досудового розслідування встановлено, що у березні 2023 року голова ДСА України отримав від особи 7,5 тис. дол. США. Частину цих коштів він мав залишити собі, а 5 тис. дол. США начебто передати суддям за винесення рішення в інтересах комерційного підприємства.

У подальшому голова ДСА повідомляв особу про те, що питання вирішується, і що він спілкувався про обставини справи з головою Верховного Суду. Водночас затримку у прийнятті рішення пояснював об’єктивними причинами.

Після викриття колишнього Голови Верховного Суду, посадовець продовжував переконувати, що обумовлене рішення буде прийнято і з цього приводу він планує поспілкуватися з Головою одного з касаційних судів. Водночас наміру спілкуватися він не мав, кошти передавати будь-кому для вирішення цього питання не збирався, як і не збирався повертати отримані кошти особі.

Нагадаємо, що 28.07.2023 до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді застави в сумі 805,2 тис. грн. 11.08.2023 голову Державної судової адміністрації України відсторонено від займаної посади до 24.09.2023.