Завершено слідство у справі стосовно Андрія Клюєва, обвинувальний акт скеровано до суду: ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК

17 жовтня 2023 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишнього Першого віце-прем’єр-міністра України Андрія Клюєва, який, залучивши голову Державного агентства України з інвестицій та інновацій, організував заволодіння та розтрату бюджетних коштів на користь підконтрольного підприємства та підприємств підконтрольних колишньому Прем’єр-міністру України на загальну суму більше 195 млн грн, що передбачалися на фінансування інноваційних та інвестиційних проектів у реальному секторі економіки.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Дії колишнього першого віце-прем’єра кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України. Колишньому голові Державного агентства інкриміновано ч. 5 ст. 191 КК України.

Як вже повідомлялось, у 2010 році, перебуваючи у змові з головою Держінвестицій, Перший віце-прем’єр-міністр України організував незаконне виділення бюджетних коштів у розмірі близько 170 млн грн ВАТ «Завод напівпровідників», бенефіціарним власником якого він став у 2008 році, нібито для розвитку інноваційного проєкту, фактично привласнивши ці бюджетні кошти.

Згодом особи, використовуючи аналогічну схему, на рахунки підконтрольних товариств було перераховано 25,3 млн грн нібито для сприяння розвитку енергозбережних технологій, проте фактично ці кошти також були розтрачені особами.

Такі дії осіб завдали збитків на суму майже 200 млн грн.

Зауважимо, що досудове розслідування у справі було розпочато у 2014 році. У 2019 році справу передано за підслідністю до НАБУ.