Сам факт фінансування коштом бюджету не є достатнім для того, щоб держава втручалася у діяльність кожного адвоката, який надає безоплатну правову допомогу

Сам факт фінансування коштом бюджету не є достатнім для того, щоб держава втручалася у діяльність кожного адвоката, який надає безоплатну правову допомогу.

Про це свідчить практика Європейського суду з прав людини, на яку звернув увагу голова Комітету НААУ з питань БПД, засновник проекту «ECHR. Ukrainian Aspect» Олександр Дроздов.

Він оцінив проект Закону №5107 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги та підвищення якості її надання», який 15 червня було включено до порядку денного Верховної Ради.

На думку експерта, проект передбачає запровадження оцінювання адвокатів БПД за системою peer review, що порушує конституційні та міжнародні гарантії незалежності адвокатури.

«Зокрема, у рішенні «Імбріоша проти Швейцарії» Європейський суд з прав людини вказує, що «із незалежності адвокатури від держави слідує, що поведінка захисника стосується  в основному обвинуваченого і його адвоката. Держава має втручається лише тоді, коли неспроможість державного захисника стає очевидно або якщо про це було повідомлено». Аналогічна позиція ЄСПЛ висловлена у рішенні по справі «Дауд проти Португалії», – зауважив О.Дроздов.

Докладніше оцінку проекту №5107 читайте за посиланням.