Служба безпеки України у Житомирській області затримала адвоката, якого підозрюють в організації фіктивних шлюбів для чоловіків призовного віку. За послугу фіктивного одруження із жінками з інвалідністю чоловікам треба було сплатити 10 тисяч доларів.
Про це повідомляє Суспільне з покликанням на речницю СБУ Житомирщини Ірину Мартинюк.
За її словами, в причетності до організації схеми підозрюють 34-річного адвоката, який є керівником однієї з юридичних фірм Житомира. Клієнтам, які підлягають мобілізації, адвокат нібито пропонував допомогти у відтермінуванні чи уникненні призову до ЗСУ, уклавши фіктивний шлюб з жінками, які мають інвалідність І або ІІ групи.
“Послуга такого шлюбу включно з одним роком подружнього життя обходилася чоловікам призовного віку у 10 тисяч доларів США. За кожен наступний рік треба було доплачувати 3 тисячі доларів. Жінок з інвалідністю адвокат шукав сам — за участь у схемі їм пропонували винагороду. Слідством задокументовано, що в липні 2024 року адвокат запропонував знайомому 27-річному бізнесмену фіктивний шлюб із старшою від нього на 11 років жінкою, яка з дитинства має другу групу інвалідності”, — поінформувала Ірина Мартинюк.
Речниця СБУ розповіла, що на початку серпня бізнесмен передав адвокату 2 тисячі доларів авансу, підготував копії особистих документів, склав автобіографію та надіслав своє фото. Після заочного знайомства та отримання своєї частини грошей жінка подала заяву на укладання шлюбу.
“Під час санкціонованих слідчих дій за місцем проживання і роботи учасників схеми оперативники та слідчі спецслужби вилучили готівку та пакети документів інших чоловіків, які, можливо, скористалися або планували скористатися послугами цього адвоката”, — сказала Ірина Мартинюк.
На підставі отриманих доказів Житомирська обласна прокуратура повідомила адвокату про підозру за кількома статтями:
- за частиною 3 статті 15, частиною 1 статті 114-1 за незакінчений замах на перешкоджання законній діяльності військових формувань в особливий період;
- за частиною 3 статті 332 за сприяння незаконному переправленню осіб через держкордон України порадами, вказівками, усуненням перешкод, вчиненому з корисливих мотивів;
- за частиною 5 статті 27 та статті 336 за пособництво в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.
У разі доведення вини адвокату загрожує до 9 років ув’язнення із позбавленням права займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Наразі триває досудове слідство.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.