Суд узяв під варту забудовника Копистирю, якого підозрюють у підкупі Кубракова: 100 млн грн застава

Вищий антикорупційний суд узяв під варту забудовника Сергія Копистирю.

Прокурори клопотали про заставу у розмірі 199 млн гривень, однак суд визначив заставу у розмірі 100 млн гривень. Рішення ухвалив слідчий суддя Віктор Маслов.

Нагадаємо, правоохоронці підозрюють Копистирю у спробі підкупу віцепрем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова. Протягом серпня-листопада 2023 року Копистиря у змові з директоркою державного підприємства «Укркомунобслуговування» Аллою Сушон в інтересах власної компанії ТОВ «Сітігазсервіс» висловив пропозицію надати неправомірну вигоду Кубракову. Неправомірна вигода мала становити 2% від площі житлового комплексу, який у майбутньому буде збудований на землі у Подільському районі Києва за адресою вулиця Тираспольська, 43. Тобто, орієнтовний розмір неправомірної вигоди у вигляді нерухомості мав складати від 4200 до 4900 квадратних метри.

Цю нерухомість пропонували за те, щоб Кубраков не вносив зміни та не розривав договір від 9 грудня 2022 року, укладених між ДП «Укркомунобслуговування», який входить у сферу управління Міністерства розвитку та ТОВ «Сітігазсервіс».

5 жовтня Копистиря через посередника передав уточнені дані щодо передачі неправомірної вигоди – площа нерухомості має становити 5257,37 кв. м. У жовтні-листопаді Копистиря надав частину неправомірної вигоди Кубракову – оформив майнові права на 15 квартир на довірену особу Антона Гетьмана за адресою вул. Академіка Заболотного, 148 загальною площею 785 кв. м. У листопаді на Гетьмана зареєстрували одну з 15 квартир по вул. Академіка Заболотного, 148в корпус 3 загальною площею 39,81 кв. м.

За даними НАБУ і САП, Копистиря фактично контролює KSM-GROUP через двох двоюрідних сестер Ольгу та Тетяну Черненко. Вони є власниками 97,74% статутного капіталу ТОВ «КСМ-Груп». Також підозрюваному належать ТОВ «Холд груп», ПП «Бельведер – 0», ТОВ «Гідроінжбуд» та інші компанії через родичів або третіх осіб.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.