Шарію повідомлено про підозру у держзраді, який і досі працює на роспропаганду з Іспанії: ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 111 КК

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру у державній зраді українському блогеру, який з-за кордону здійснює підривну діяльність проти України за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 111 КК України.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За даними слідства, підозрюваний – керівник забороненої в Україні проросійської політичної партії та власник однойменного Youtube-каналу.

Із 2019 року він фактично проживає на території Королівства Іспанія, звідки організовує піар-акції проросійської спрямованості, створює й поширює політично заангажовані тенденційні сюжети антиукраїнського змісту.

Слідством встановлено, що підозрюваний навесні 2022 року вступив у змову з колишнім начальником Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, який з 2018 року працює на фсб рф. Стосовно нього за фактом державної зради розпочато окреме кримінальне провадження.

Спільники розробили медіапроєкт для дискредитації України та її Збройних Сил, який передали куратору з фсб рф. Він мав сприяти пошуку українських військовополонених у місцях їх утримання на території росії, організації та фільмування їхніх допитів. Надалі ці відео мали використовувати для монтажу антиукраїнських тенденційних матеріалів та розповсюджувати їх в інтернет-мережі.

Протиправний зміст інформаційного продукту підтвердила судова лінгвістична експертиза.

Досудове розслідування – СБУ.