Що потрібно знати адвокату для ефективного захисту прав клієнта у справах, підслідних Бюро економічної безпеки України: у НААУ відбудеться круглий стіл

25 березня 2021 року набув чинності Закон України «Про Бюро економічної безпеки України», яким передбачено створення у шестимісячний строк нового органу досудового розслідування та оперативно-розшукової діяльності Бюро економічної безпеки України (далі – БЕБ) – «центральний орган виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави» (ч. 1 ст. 1 Закону). Одночасно ліквідується Державна фіскальна служба України та податкова міліція.

3 лютого 2021 року у першому читанні прийнято проект Закону України № 3959-1 «Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України», яким запроваджуються зміни: до КПК України щодо підслідності БЕБ, вводяться нові статті до особливої частини Кримінального кодексу України, які будуть відноситись до підслідності БЕБ.

Зважаючи на важливість обговорення законодавчих новел, 12 квітня 2021 року о 12:30 Національна асоціація адвокатів України проведе круглий стіл на тему: “Бюро економічної безпеки: що потрібно знати адвокату”, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Під час заходу будуть підніматись наступні питання:

  • Нова концепція роботи органу досудового розслідування у сфері економіки і фінансів на основі кримінального аналізу та ризико-орієнтованої моделі (ILP-model).
  • Можливі наслідки прийняття проекту ЗУ «Про Бюро економічної безпеки», чи вдасться створити в Україні сучасний правоохоронний орган по боротьбі з фінансовою та економічною злочинністю.

3. Що потрібно знати адвокату для ефективного захисту прав клієнта у справах, підслідних новому органу.

Організатор та модератор: Яків Воронін, адвокат, Голова Комітету з питань митного та податкового права НААУ.

Спікери: Дмитро Юровський, адвокат, Заступник Голови Комітету з питань митного та податкового права НААУ, радник Голови Державної фіскальної служби України; В’ячеслав Некрасов, професор Національної академії внутрішніх справ, Національного університету Державної фіскальної служби України, радник Голови ДФС України.

Дата та час проведення: 12 квітня 2021 року, 12:30 – 14:00

Місце проведення: Facebook Національної асоціації адвокатів України. Захід не передбачає обов’язкової реєстрації. Онлайн-трансляція з можливістю коментування та поставлення запитань, буде здійснюватися за посиланням: https://www.facebook.com/UkrainianNationalBarAssociation/