Щоб забезпечити демократичні принципи потрібна тісна співпраця між суддями, прокурорами, захисниками: Естер де Рой

Міжнародні експерти поділилися з українськими суддями досвідом, як забезпечити справедливий судовий розгляд справ про воєнні злочини. Конференцію було організовано проєктом «Судова влада і суспільство в Україні», що реалізується в рамках нідерландсько-української програми МАТRА.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Очільниця цього проєкту, заступник голови суду Амстердама з міжнародного співробітництва та верховенства права, яка модерувала захід, Естер де Рой наголосила на тому, що від суспільства є запит щодо покарання винних за злочини у цій війні.

Судді мають відгукнутися на цей запит, при цьому дотриматися міжнародних стандартів, зберігаючи врівноваженість, безсторонність. Право на справедливий судовий розгляд і правовладдя – це ті демократичні цінності, за які, зокрема, зараз б’ється Україна.

Щоб забезпечити ці принципи, потрібна тісна співпраця між суддями, прокурорами, захисниками. Експерти з Нідерландів, які мають досвід у розгляді таких справ, готові допомогти українським колегам – розповісти про ті виклики, які постануть у ході відправлення правосуддя в цій дуже чутливій сфері.