Слідство щодо власника та колишнього голови наглядової ради Банку ВіЕйБі завершено: 1,2 млрд гривень так і не повернуто

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно власника та колишнього голови правління ПАТ «ВіЕйБі Банк», які підозрюються у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Цим особам повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри. Їхні дії наразі кваліфіковані за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 209 КК України.

Зважаючи на те, що указані особи переховуються, щодо них здійснювалось спеціальне досудове розслідування (in absentia).

Як вже повідомлялось, у жовтні 2014 року ПАТ «ВіЕйБі Банк», віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Незважаючи на те, що вказаний банк не надав всіх необхідних для цього документів, правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, пристало на його пропозицію.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, була завищена майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Вже в ході досудового слідства експертизою було встановлено, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн гривень попри 1,8 млрд гивень, заявлених «ВіЕйБі Банком».

Як наслідок, службовцями НБУ «ВіЕйБі Банку»було надано 1,2 млдр гривень стабілізаційного кредиту.

Зауважимо, що раніше вказана банківська установа вже отримувала від Нацбанку кредит на суму 3 млрд гривень. І вказані кошти так і не були повернуті.

А в листопаді 2014 року взагалі «ВіЕйБі Банк» було визнано неплатоспроможним.

На сьогодні стабілізаційний кредит у 1,2 млрд гривень, отриманий від НБУ строком на два роки, так і не повернуто.