Совгиря у 2010 році рекомендувала не розглядати подання про обмеження терміну базування Чорноморського флоту росії в Криму

Новопризначена суддя Конституційного суду України Ольга Совгиря у 2010 році як науковиця не рекомендувала суду розглядати подання щодо обмеження терміну перебування іноземних військ в Україні.

Про це повідомили журналісти програми «Схеми» Радіо Свобода.

“Це був її науковий висновок як доцентки кафедри Київського національного університету імені Т. Шевченка на запит Конституційного суду. Саме на цей висновок тоді, зокрема, спирався КСУ, коли зрештою ухвалив рішення відмовити у відкритті справи по суті. Це сталось напередодні голосування за Харківські угоди, які продовжили перебування Чорноморського флоту Росії в Криму.

У 2010 році президент Віктор Ющенко та 50 народних депутатів звернулись до КСУ з конституційними поданнями з проханням роз’яснити норми основного закону щодо обмеження терміну розміщення іноземних військових баз в Україні.

Термін дії угоди між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України спливав у 2017 році”, – йдеться у розслідуванні.