У КСУ перерва у розгляді справи щодо Угоди розміщення Чорноморського флоту рф: через відвід судді Головатого

Велика палата на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження продовжила розгляд справи за конституційним зверненням 49 народних депутатів України про надання висновку щодо конституційності Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 21 квітня 2010 року, ратифікованої Законом України „Про ратифікацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України“ від 27 квітня 2010 року № 2153–VI.

Про це повідомляє КСУ.

7 вересня 2023 року, коли Суд розпочав розгляд цієї справи, постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України Максим Дирдін подав заяву про відвід судді Конституційного Суду України Сергія Головатого, який є суддею-доповідачем у цій справі.

На початку пленарного засідання суддя Конституційного Суду України Віктор Кривенко повідомив, що Суд розглянув зазначену заяву та відмовив у її задоволенні. Однак, під час пленарного засідання Представник Президента України у Конституційному Суді України Сергій Дембовський також заявив про відвід судді Конституційного Суду України Сергія Головатого.

Зважаючи на необхідність додаткового дослідження викладених у поданій заяві обставин, Суд оголосив перерву в розгляді цієї справи.

Підставою для відводів стало голосування Сергія Головатого у 2010 році , коли він був народним депутатом VI скликання і входив до фракції провладної Партії регіонів. Тоді він віддав свій голос за ратифікацію Угоди між Україною та Росією з питань перебування Чорноморського флоту Росії на території України.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.