Ставлення суддів до потерпілих воно, м’яко кажучи, залишає бажати кращого. Ставлення прокурорів до потерпілих залишає бажати кращого – адвокат Білоус

Як в умовах воєнного стану забезпечити збереження інституту адвокатури, його незалежність, професіоналізм та етичність адвокатів, а також удосконалити існуючі стандарти та процедури у контексті євроінтеграції та сучасних викликів?

З цих питань дискутували адвокати, представники судової влади, судові експерти на батл-румі «Подальше вдосконалення діяльності адвокатури України відповідно до найкращих світових та європейських стандартів», що проходив у Києві в рамках  Міжнародного форуму адвокатів.

Про це інформує ЗіБ.

Проблему пасивного захисту розвинув голова ГО «Справедливість для українців» Юрій Білоус. На його погляд вона яскраво проявляється у воєнних злочинах. «Важливо розуміти, що насправді не тільки адвокати тут є гравцями. Тут є і прокуратура, і захист, і представники потерпілих, також адвокати і судді – всі ми складаємо юридичну спільноту і на нас дивляться, на наші результати і на сам процес, як ми йдемо до результату, як на всю юридичну спільноту держави», – зауважив адвокат.

«Як представник потерпілих я не хочу, щоб вони отримували вироки та задоволені цивільні позови просто тому, що зараз війна до нас, українців, несправедлива. Мені хочеться змагального процесу, щоб потерпілі потім через роки не отримували «збиті» вироки і не отримували розуміння того, що вся система познущалася ще раз над ними, коли ці вироки падуть, через те, що захист був пасивним, вони будуть просто розбиті. Це буде проблемою», – пояснив Ю.Білоус.

На думку правозахисника, про це необхідно говорити. «Те, що відбувається в справах про воєнні злочини, ми мусимо про це говорити. Тому що ми чуємо лише про фіксацію злочинів і про вироки, які є. Але те, що відбувається всередині – насправді ми йдемо поганим шляхом… Тому що ставлення суддів до потерпілих воно, м’яко кажучи, залишає бажати кращого. Ставлення прокурорів до потерпілих залишає бажати кращого», – пояснив адвокат.

«Я думаю, що якщо ми тут чогось боїмося насправді, то це тиску від нашої держави, – додав Ю.Білоус. – Це знівечення нашої функції, зведення її до формальної такої функції листоноши, ролі статиста. В чому тут проблема? У нас насправді гарні Правила адвокатської етики, якщо їх виконувати, якщо їх читати, читати практику, розуміти глибоко і дотримуватися в реальному житті».

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.