Строк давності не застосовується лише до вимог щодо нарахованих пенсій, але не у випадку якщо суми пенсії не були нараховані пенсійним органом: суддя ВС Бучик

Суддя КАС ВС Анна Бучик ознайомила з актуальними позиціями Верховного Суду з розгляду справ щодо соціального захисту фізичних осіб.

Про це повідомляє Судова влада.

У постанові від 11 травня 2022 року у справі № 661/404/17 щодо формули визначення заробітної плати для обчислення пенсії Верховний Суд зазначив, що передбачена ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» формула визначення заробітної плати для обчислення пенсії та формула визначення коефіцієнта заробітної плати за кожний місяць страхового стажу є єдиним і застосовуються до всієї заробітної плати, яка враховується при обчисленні пенсії.

Також у постанові від 1 червня 2022 року у справі № 460/100/21 про застосування строку давності щодо сум пенсій, які не були нараховані пенсійним органом, Суд дійшов висновку, що за змістом ст. 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та ст. 46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» строк давності не застосовується лише до вимог щодо нарахованих пенсій, але не у випадку якщо суми пенсії не були нараховані пенсійним органом.