Суд приймає рішення щодо необхідності забезпечення обвинуваченого безкоштовним захисником: ухвала Красилівського районного суду Хмельницької області. Безкоштовний захисник???

Красилівський районний суд Хмельницької області в складі:

головуючого-судді   ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання   ОСОБА_2 ,

прокурора   ОСОБА_3 ,

обвинувачених   ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Красилові кримінальне провадження за обвинуваченням  ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, –

ВСТАНОВИВ:

До початку судового засідання обвинувачений  ОСОБА_4 заявив клопотання про призначення йому безкоштовного адвоката, оскільки у нього відсутні кошти найняти адвоката за гроші. Інший обвинувачений відповідного клопотання не заявляв.

Прокурор не заперечував проти задоволення клопотання обвинуваченого.

Суд,заслухавши обвинуваченого ОСОБА_4 , прокурора, приходить до таких висновків.

Відповідно дост. 20 КПК Українипідозрюваний, обвинувачений, виправданий має право на захист і користуватись правовою допомогою захисника.

Ст. 7 КПК Українивизначає право на захист, як загальну засаду кримінального провадження.

Участь захисника в даному кримінальному провадженні згідно ст. 52 КПК України не є обов`язковою. Однак, як встановлено було у судовому засіданні, обвинувачений чітко висловився, що потребує правової допомоги, грошей найняти платного захисника у нього не має.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що в даному випадку з боку обвинуваченого не вбачається зловживання його процесуальними правами, обвинувачений просить надати йому безкоштовного захисника, а тому в даному випадку суд приймає рішення щодо необхідності забезпечення обвинуваченого безкоштовним захисником, оскільки це є його безпосереднім правом на захист, яким обвинувачений просить суд його забезпечити.

У зв`язку з цим суд вважає за можливе задовольнити клопотання обвинуваченого  ОСОБА_4  про призначення захисника.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20,47, 48,49, ст.52 КПК України, суд, –

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 пропризначення захисника – задовольнити.

Забезпечити захист прав обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом призначення захисника з числа захисників Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області на весь час розгляду справи, явку якого забезпечити в судове засідання, призначене на 17.01.2023 року на 11 год. 30 хв., в приміщенні суду за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, м. Красилів, вул. Булаєнка, 4.

Обвинувачений ОСОБА_4 на даний час перебуває в ДУ “Хмельницький слідчий ізолятор”, (м. Хмельницький, вул. Кам`янецька 39).

Копію ухвали направити до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області для виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає.