Суд відмовив УПЦ МП у забезпеченні позову щодо невиселення із приміщень Києво-Печерської лаври

Господарський суд міста Києва відмовив Українській православній церкві Московського патріархату УПЦ МП у забезпеченні позову до заповідника “Києво-Печерська лавра”, в якому представники УПЦ МП виступають проти того, щоб їх виселяли із приміщень Києво-Печерської лаври.

Про рішення суду, датоване 30 березня, повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

“Суд відмовив у забезпеченні позову по справі №910/4552/23 від УПЦ до Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” про визнання недійсним правочину щодо односторонньої відмови договору, застосування наслідків недійсності розірвання Договору №2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю”, – йдеться у повідомленні.

В свою чергу представники УПЦ МП обіцяють оскаржити рішення Господарського суду Києва щодо оренди Києво-Печерської Лаври.

“Було подано заяву про забезпечення позову з проханням, щоб на час розгляду справи по суті щодо монастиря не вчинялись протиправні дії.
У задоволенні заяви суд “безпідставно” відмовив монастирю. Відмова не набула законної сили, вона буде оскаржена в апеляційному порядку”, — стверджують в УПЦ МП.

Розгляд самого позову призначено на 26 квітня, заявили у юрвідділі УПЦ МП.