Суд виніс на обговорення питання про надання безкоштовного захисника: ухвала Ічнянського районного суду Чернігівської області. Безкоштовний захисник?

Ічнянський районний суд Чернігівської області розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ічня подання начальника Прилуцького РС № 1 філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області ОСОБА_6 про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Оріхове Сакського району АР Крим, українця, громадянина України, зареєстрованого в АДРЕСА_1 , фактично проживаючого в АДРЕСА_2 , який не навчається та не працює, судимого вироком Ічнянського районного суду Чернігівської області від 23 лютого 2022 року ч. 3 ст. 185 та ч. 2 ст. 289, ч. 1 ст. 70 КК України до 5 років позбавлення волі, на підставі ст. 75, 76, 104 КК України звільненого від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік,

установив:

       На розгляді Ічнянського районного суду Чернігівської області перебуває зазначене вище подання.

Засуджений ОСОБА_4 є неповнолітнім, а тому суд виніс на обговорення питання про надання йому безкоштовного захисника, проти чого прокурор, представник органу пробації та ОСОБА_4 не заперечували.

       Заслухавши думку учасників судового розгляду, суд дійшов наступного висновку.        

       Згідно п. 1 ч. 1 ст. 49 КПК України суд зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо відповідно до вимог статті 52 цього Кодексу участь захисника є обов`язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника.

       Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 52 КПК України  обов`язкова участь захисника забезпечується у кримінальному провадженні щодо осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення у віці до 18 років, – з моменту встановлення факту неповноліття або виникнення будь-яких сумнівів у тому, що особа є повнолітньою.

Згідно ч. 2 ст. 49 КПК України, у випадках, передбачених частиною першою цієї статті, суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені в ухвалі час і місце для участі у кримінальному провадженні.

       Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг: захист, здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами , складення документів процесуального характеру.        

       Враховуючи, що ОСОБА_4 є неповнолітнім, тому суд вважає необхідним доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області призначити адвоката для здійснення захисту засудженого за призначенням та забезпечити його прибуття для участі у розгляді подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання.

       Розгляд подання відкласти на іншу дату.

       Керуючись ст. 47, 48, 49, 52 КПК України, ст. 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», суд

ухвалив:

       Залучити до участі в розгляді подання начальника Прилуцького РС № 1 філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області ОСОБА_6 про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання стосовно  ОСОБА_4 захисника за призначенням.

       Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням засудженому  ОСОБА_4 ,  ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованомув  АДРЕСА_1 , фактично проживаючому в АДРЕСА_2 .

       Розгляд подання відкласти до 14-00 год 19 січня 2023 року.

       Забезпечити явку призначеного захисника в судове засідання, яке відбудеться о 14-00 год 19 січня 2023 року у приміщенні Ічнянського районного суду Чернігівської області (м. Ічня Чернігівської області, вул. Трудова, 4).

       Ухвала оскарженню не підлягає.