Суд визнав безпідставність та необґрунтованість позовних вимог адвоката Донця через неналежність відповідачів: батьки вбитої дівчини залишились без відшкодування моральної шкоди

Адвокат родини Мирослави Третяк Артем Донець збирається подавати апеляційну скаргу на рішення Вовчанського районного суду у частині про відмову у моральній компенсації від держави. Зі слів адвоката, родина вимагала від держави 100 млн гривень.

Про це повідомляє Суспільне.

“У нас була вимога щодо стягнення моральної шкоди з представників держави, там було 11 державних органів, які нічого не робити, коли їм надходила інформація про девіантну поведінку хлопця. Саме цим ми обґрунтовували цивільний позов. Ми надали суду низку письмових доказів, допитали низку свідків під час засідання. На нашу думку, цілком достатньо було інформації про те, що органи не діяли, проте суд відмовив у цій частині повністю. Ми будемо подавати апеляційну скаргу саме у цій частині. Одна з підстав — суд не констатував взагалі того, що родині вбитої дівчинки було заподіяно хоча б якусь моральну шкоду, не стягнув ні 100 млн гривень, ні навіть одну гривню”, — сказав Артем Донець.

За його словами, у рішенні суду йдеться про те, що у частині про відшкодування моральної шкоди були невідповідні відповідачі.

“Враховуючи, що позивні вимоги про відшкодування моральної шкоди були пред’явлені не до батьків хлопця, а до навчального закладу, органів державної влади та місцевого самоврядування, які не є належними відповідачами, суд приходить до висновку про їх безпідставність та необґрунтованість, а тому у їх задоволенні необхідно відмовити”, — зацитував текст рішення Артем Донець.