Суд визнав належним доказом публікацію депутата у Facebook, наклав штраф у сумі 1275 гривень та позбавив ветерана АТО Влада Сорда ордену Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Шидловський О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, одруженого, працюючого фізичною особою підприємцем, учасника бойових дій, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186-1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , 25.03.2021 року, близько 22 год. 30 хв., за місцем свого проживання, що за адресою: АДРЕСА_1 , незаконно зберігав державну нагороду, а саме: орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, №83075, чим вчинив незаконні дії щодо державних нагород.

В судовому засіданні  ОСОБА_1 вину не визнав, по суті справи суду пояснив, що перебуваючи в зоні проведення антитерористичної операції (далі АТО) в одному із боїв, орієнтовано в околицях Іловайську, він потрапив під артилерійський обстріл. Внаслідок чого був притиснутий до землі вантажівкою, що спричинило, згідно з нефаховим висновком побратимів, «важке ушкодження хребта і м`яких тканин спини». У зв`язку з отриманими травмами він мав сильне порушення координації та орієнтації у просторі, складнощі з зосередженням і концентрацією уваги. Того ж дня, його було евакуйовано на базу формування ДУК ПС, де після поверхневого огляду він отримав відповідну довідку, і за кілька днів був доставлений волонтерською групою в м. Дніпро, зокрема в Дніпропетровську обласну клінічну лікарню ім. Мечнікова.

В проміжку між 25 серпня і 4 вересня до лікарняної палати здійснив візит чоловік в однострої «дубок» без знаків розрізнення (шевронів) та погонів зі званням. Зібравши тільки прізвища та імена присутніх (питань про звання, належність до регулярного підрозділу MBС чи ЗСУ, посади, ВОС, наявність військових квитків тощо не звучало), на той момент, включно з ним в лікарняній палаті знаходилося приблизно 5-7 чоловік, з травмами різної важкості отриманими в зоні АТО. Вищезгаданий чоловік повернувся до лікарняної палати менш ніж за півгодини з білою коробкою в руках та у супроводі двох чи трьох людей у цивільному з двома телекамерами (або іншими пристроями для фото та відеофіксації). Вказані особи не представлялись. Після чого, особа у військовому однострої почергово дякувала кожному з травмованих бійців, тиснула руку та діставала з коробки, вручаючи, наступні речі, а саме: 1-2 ордена «За Мужність» ІІІ ст. з посвідченнями без футлярів; 2-3 тактичних годинника; 1-2 ордена «Богдана Хмельницького» ІІІ ст. у футлярах з посвідченнями.

Перебуваючи в складному психоемоційному стані та під впливом гострого болю опорно-рухового апарату, він усвідомив лише за кілька годин після того, як нагорода була передана йому та виявив, що у орденській книзі (посвідченні) не значилося нічого, окрім: « ОСОБА_2 » та підпису. У зв`язку чим, він дійшов до висновку, що дані посвідчення заповнювались незадовго до вручення в коридорі лікарні тощо. З напівжартівливих розмов присутніх у палаті бійців він почув, що як нібито посадовець, котрий вручав нагороди, чимось нагадує їм ОСОБА_3 , а також те, що це не перший його візит та кілька подібних нагороджень відбулося ще раніше, на початку серпня. Ні їхнім словам, ні врученню, ні власне самій нагороді він не надав жодного значення, адже в першу чергу його хвилювала можливість якнайшвидше повернутися до виконання своїх обов`язків в зоні АТО. Усвідомлюючи, що процедура нагородження відбулася з очевидними порушеннями, після підписання контракту з 93 ОМБр «Холодний Яр»! у 2015 році і до звільнення у 2018 році, він не афішував командуванню чи співслужбовцям наявність в нього даного ордену, адже не хотів вирізнятися та вважав, що був нагороджений не завдяки бойовим заслугам чи подвигам, а через збіг обставин, за що відчував сором та докори сумління. Восени 2018 року, вже після звільнення з лав ЗСУ, він вперше та востаннє одягнув орден на «Марш Героїв», що проходив у Києві, на прохання очільника Вінницького осередку ГО «Ветеранське братерство»

ОСОБА_4 в судовому засіданні додатково зазначив, що орденська книжка з часом була втрачена, у зв`язку з чим, пред`явити її суду для огляду на даний час не представляється можливим.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення  ОСОБА_1 , суд дійшов висновку, що винуватість останнього у вчиненні адміністративного правопорушення є доведеною та підтверджена протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР 260440 від 29.03.2021 року; рапортом заступника начальника відділу поліції №2 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області Комара Є. від 26.03.2021 року; листами керівника Апарату Офісу Президента України Дніпрова О.; листом заступника начальника відділу поліції №2 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області Волокітенка І. від 26.03.2021 року; протоколом добровільної видачі  ОСОБА_1 від 29.03.2021 року.

Так, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР 260440 від 29.03.2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , 25.03.2021 року, близько 22:30 год., за місцем свого проживання, що за адресою: АДРЕСА_1 , незаконно зберігав державну нагороду, а саме: орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, №83075, чим вчинив незаконні дії щодо державних нагород.

Відповідно до рапорту заступника начальника відділу поліції №2 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області Комара Є. від 26.03.2021 року вбачається, що під час перегляду у мережі Інтернет телевізійної програми «Право на владу» телеканалу «1+1» за посиленням: ІНФОРМАЦІЯ_2 , випуск від 25.03.2021 року, починаючи із 44 хвилини встановлено, що один із запрошених в режимі відеоконференції ОСОБА_5 (у подальшому встановлено його особу, як ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ), якому за вчинення кримінального правопорушення відповідно до ухвали Печерського районного суду м. Києва від 23.03.2021 року обрано міру запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту за адресою: АДРЕСА_1 , під час свого виступу повідомив, що його було нагороджено орденом Богдана Хмельницького, III ступеня. При цьому він демонстрував вказаний орден.

В ході моніторингу мережі «Фейсбук» за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_3 і НОМЕР_1 на особистій сторінці ОСОБА_6 , який є Народним депутатом України, виявлено публікацію із зображенням відповіді із Офісу Президента України на його попередній запит про те, що ОСОБА_7 ( ОСОБА_5 ) державними нагородами не нагороджувався, що також узгоджується та підтверджується листом заступника начальника відділу поліції №2 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області Волокітенка І. від 26.03.2021 року.

Відповідно до листів керівника Апарату Офісу Президента України Дніпрова О. від 26.03.2021 року та 29.03.2021 року вбачається, що ОСОБА_1 державними нагородами не нагороджувався.

Згідно протоколу добровільної видачі від 29.03.2021 року ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , добровільно видав працівникам поліції державну нагороду орден Богдану Хмельницького ІІІ ступеня, №83075, який оглянуто в судовому засіданні.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення  ОСОБА_1 , суд дійшов висновку, що винуватість останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186-1 КУпАП повністю підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР 260440 від 29.03.2021 року; рапортом заступника начальника відділу поліції №2 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області Комара Є. від 26.03.2021 року; листами керівника Апарату Офісу Президента України Дніпрова О. від 26.03.2021 року та 29.03.2021 року; листом заступника начальника відділу поліції №2 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області Волокітенка І. від 26.03.2021 року; протоколом добровільної видачі ОСОБА_1 від 29.03.2021 року та оглянутим в судовому засіданні орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, №83075.

За таких обставин суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 186-1 КУпАП, тобто незаконне зберігання особою, яка не має на те права ордена.

При визначенні виду адміністративного стягнення, яке необхідно застосувати до ОСОБА_1 за вчинення вказаного адміністративного правопорушення суд приймає до уваги обставини справи та особу порушника який, свою провину не визнав, а також враховує, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Зважаючи на вищевказані обставини справи з урахуванням особи порушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічних правопорушень, суд дійшов висновку про те, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією відповідного ордена, оскільки застосування інших заходів судом визнано недостатнім.

Крім того, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 454,00 грн., сплата якого передбачена ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 23, 24, 186-1, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення,передбаченого ч.1ст.186-1КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 75 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в сумі становить1275 гривень з конфіскацією ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, №83075, який знаходиться при матеріалах справи.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 454,00 грн.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги через Вінницький міський суд Вінницької області до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.