Суд знову не обрав запобіжний захід заступнику Міноборони Шаповалову у справі про неякісні куртки для ЗСУ

Шевченківський районний суд Києва знову переніс обрання запобіжного заходу колишньому заступнику міністра оборони В’ячеславу Шаповалову в справі про розтрату майже 1 млрд грн державних коштів на неякісні куртки для ЗСУ.

Про це повідомляє Суспільне.

Під час засідання прокурор Олександр Левчук клопотав про запобіжний у вигляді тримання під вартою. Адвокат Сергій Мітюрін зазначив, що його клієнт і так під вартою до 29 грудня 2023, тому ризиків переховування немає. Єдине правильне рішення — відмовити у клопотанні прокурора. Інший захисник Богдан Яворський зазначив, що роботу спростить об’єднання кримінальних проваджень.

“Група слідчих одна й та сама. Провадженню понад рік, чому раніше його не об’єднали? Єдина мета, зламати Шаповалова. Але це та людина зі стержнем, яка не ламається”, — сказав адвокат.

Самого Шаповалова у залі суду не було, він приєднався до засідання онлайн. Експосадовець вину не визнав і заявив, що бачить у справі “політичний слід”.

Мітюрін розповів, що у його клієнта проблеми зі серцем, тому той приєднався до засідання онлайн. Адвокат також додав, що Шаповалову не надають допомогу в СІЗО.

Суддя зачитала результати експертизи, де зазначено, що куртки, штани та решта одягу не відповідають вимогам технічного опису. Після цього вона вирушила до нарадчої кімнати, заявивши, що рішення стосовно запобіжного заходу Шаповалову оголосять 10 листопада о 10:30.

Нагадаємо, що брання запобіжного заходу Шаповалову в цій справі перенесли вже вдруге. Попередній раз, 7 листопада, суддя мала йти на інше засідання.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.