Суддя Львов заявив, що інформація про його російський паспорт не відповідає дійсності і звернувся до правоохоронних органів

Суддя Верховного суду Богдан Львов оприлюднив заяву про спростування недостовірної інформації.

Заява оприлюднена на його сторінці у Facebook.

“15 вересня 2022 року в засобах масової інформації поширено відомості про нібито наявність у мене російського громадянства та можливий, у зв’язку з цим, вплив на розгляд судових справ.

Водночас мені така інформація стала відома ще 13 вересня 2022 року під час інтерв’ю з журналістом.Ця інформація дійсності не відповідає та є «фейком».

Громадянства росії (як і паспорта та податкового номера) не отримував, не мав і не маю.Працюю суддею України майже 30 років. З квітня 2014 року очолюю касаційну інстанцію господарської юрисдикції. За ці роки судом розглянуто багато господарських справ: про стягнення великих сум (зокрема, з газпрому стягнуто більше 170 млрд. грн на користь України, міноборони росії відмовлено в стягненні з України більше 3 млрд. грн); із поверненням державі (в особі Фонду державного майна України, Міністерства оборони, «Укроборонпрому») від комерційних структур нерухомого майна, земельних ділянок, об’єктів військового призначення (зокрема, аеродрому під Києвом, шпиталю); задоволено багато різноманітних позовів органів прокуратури (у тому числі й САП), НАБУ до олігархічних груп тощо.Жодного випадку надання переваги росії чи пов’язаним з нею підприємствам не було.Переконаний, що поширення недостовірної інформації стосовно мене, спрямоване на вивільнення посади голови суду (примусово чи за власним бажанням), що має полегшити вплив на результати розгляду господарських спорів з боку зацікавлених осіб.

За таких обставин 15 вересня 2022 року, ще до поширення ЗМІ відповідної інформації, я звернувся з цього приводу з офіційною заявою до правоохоронних органів.Категорично засуджую агресію росії проти нашої країни та разом з іншими допомагаємо усіма можливими засобами ЗСУ перемогти ворога”, – йдеться у заяві.