Cуддя Верховного Cуду Валентина Сімоненко, яка знаходиться на довічному грошовому утриманні, має російський паспорт

Відповідно до витягу з “Роспаспорту”, суддя, яка на той час мала прізвище Смірнова, стала громадянкою рф 10 квітня 2003 року. На той час вона працювала суддею в Апеляційному суді Севастополя у Криму.

Станом на зараз паспорт Сімоненко значиться “недійсним у зв’язку зі спливом строку його дії”.

Про це повідомляє проєкт Схеми Радіо Свобода.

Однак для виходу з громадянства рф потрібно подати документ про зняття з реєстраційного обліку за місцем проживання, що суддя, вочевидь, не зробила.

Раніше агенція “Слідство.Інфо” опублікувала матеріал про поїздки Сімоненко в окупований Крим та зв’язки з місцевою окупаційною владою. У березні цього року суддя подала заяву про відставку та зможе отримуватиме довічне грошове утримання, адже має відповідний стаж роботи суддею.

Відповідно до статті 145 закону “Про судоустрій і статус суддів” відставка судді може бути припинена у разі набуття суддею громадянства іншої держави. Це рішення приймає Вища рада правосуддя.

У коментарі журналістам суддя Сімоненко заперечила, що отримувала російське громадянство. Проте визнала, що неодноразово їздила до Ростовської області, де жили батьки її чоловіка.

Також суддя підтвердила, що з квітня 2023 року отримує довічне грошове утримання у розмірі близько 200 тисяч грн на місяць.