Суддя ВАКС Хамзін буде оскаржувати рішення дисциплінарної палати ВРП

Суддя Вищого антикорупційного суду Тимур Хамзін повідомив про незгоду з прийнятим щодо себе рішенням дисциплінарної палати ВРП та заявив про намір оскаржити його.

Про це повідомляє прес-служба ВАКС.

Напередодні, 13 січня 2021 року Третьою дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя постановлено ухвалу про притягнення судді ВАКС Тимура Хамзіна до дисциплінарної відповідальності та застосування дисциплінарного стягнення у виді попередження. Підставою для відкриття дисциплінарного провадження стала скарга захисника в інтересах судді Окружного адміністративного суду Києва.

Нагадаємо, ухвалою від 30 червня 2020 року слідчий суддя Вищого антикорсуду Тимур Хамзін  надав дозвіл на проведення обшуку квартири, яка перебуває у фактичному володінні судді Окружного адміністративного суду Києва. На думку скаржника, під час розгляду клопотання про надання дозволу на обшук мала місце неналежна поведінка судді, яка полягає у:

  • незазначенні в судовому рішенні мотивів прийняття або відхилення аргументів щодо суті спору;
  • умисному або у зв’язку з очевидною недбалістю допущенні суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушення прав людини і основоположних свобод.

Суддя висловив незгоду з позицією заявника скарги та надав дисциплінарній палаті свої пояснення. Проте її члени дійшли до висновку про наявність у діях слідчого судді складу дисциплінарного проступку. Найближчим часом Тимур Хамзін оскаржить це рішення у порядку, передбаченому законодавством.