Суддя ВАКС Михайленко повідомила про умовне відмежування НСРД від оперативно-розшукових заходів

Слідча суддя та суддя-спікер Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко узагальнила судову практику з розгляду слідчими суддями ВАКС клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій і оперативно-розшукових заходів. Узагальнення охоплює період з початку здійснення судом процесуальної діяльності, а саме з 05 вересня 2019 року, по 31 грудня 2020 року.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

За вказаний період до ВАКС надійшло 2790 клопотань про надання дозволу на проведення НСРД та ОРЗ.

«Зауважу, що умовне відмежування негласних слідчих (розшукових) дій від оперативно-розшукових заходів полягає в тому, що в першому випадку йдеться про розпочате кримінальне провадження, в той час як дозвіл на оперативно-розшукові заходи запитується в межах оперативно-розшукової справи», – зазначила Віра Михайленко.

Переважна більшість клопотань уповноважених суб’єктів стосувалась дозволу на проведення комплексу негласних слідчих (розшукових) дій – зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, зняття інформації з електронних інформаційних систем, спостереження за особою, аудіо-відео контроль особи та встановлення місцезнаходження радіоелектронного засобу. Клопотань про надання дозволу на моніторинг банківських рахунків не надходило.

Узагальнення: https://bit.ly/3vD9NzK