Суддя ВАКС Віра Михайленко порушила норми чинного КПК

Під час розгляду дисциплінарної скарги щодо судді Віри Михайленко було встановлено, що суддя задовольнила клопотання детектива НАБУ про здійснення спеціального досудового розслідування та своїм рішенням надала дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо особи, яка у встановлений КПК України спосіб не набула статусу підозрюваного.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Також встановлено, що матеріали клопотання не містили доказів про належне повідомлення органом досудового розслідування особі про підозру у визначеному КПК України порядку.

Таким чином, під час розгляду дисциплінарної справи стосовно судді ВАКС Віри Михайленко було встановлено, що суддями порушені однозначні та чіткі норми чинного КПК України, які передбачають порядок повідомлення особи про вчинення ним кримінального злочину (вручення підозри). Виконання вимог, передбачених КПК України, є основоположним обов’язком органів досудового слідства, а контроль за їх виконанням покладено на слідчих суддів. Однак, як було встановлено, суддя не здійснила відповідний контроль, чим порушила чіткі норми чинного законодавства. Вказана правова проблема неодноразово оцінювалася ВРП з урахуванням позицій Верховного Суду і Європейського суду з прав людини. Сформована практика передбачає, що підозрюваний повинен бути повідомлений належно і вчасно, з обов’язковим дотриманням основоположних конституційних принципів (стаття 63 Конституції України) та презумпції невинуватості особи.