Суддя ВС взяла самовідвід та просить ВРП та ОГП перевірити ознаки непрямого втручання

Суддя Верховного суду повідомила Вищу раду правосуддя та Офіс генерального прокурора про втручання у діяльність судді.

В ході розгляду КАС ВС за позовом до ВРП про запит на інформацію представником відповідача заявлено відвід членам колегії суддів як таким, що не відповідають критерію об’єктивності та неупередженості. Відвід мотивований незгодою з процесуальними рішеннями та діями суду.

З урахуванням приписів ч.6 ст. 36 КАС України та за відсутності будь-яких інших чинників, що об’єктивно могли б поставити під сумнів безсторонність та неупередженість суддів, вказана заява про відвід була відхилена судом як необґрунтована. Разом з тим, внаслідок означених обставин членами колегії суддів було заявлено самовідвід.

Звернення ВРП до ВП ВС з клопотанням про надання оцінки діям суддів поза межами апеляційного оскарження ухвалених судових рішень у цій справі не виключає, що за умови продовження розгляду заяви попереднім складом суду, ВРП вважатиме встановленим факт порушення приписів пункту 2 частини третьої статті 317 КАС України з боку суду, із наслідками у вигляді реалізації повноважень дисциплінарного органу.

З іншого боку, сумніви в об’єктивності та неупередженості обґрунтовано можуть виникнути і в позивача, оскільки означені обставини дають йому підстави вважати, що судді ухвалили рішення під тиском дисциплінарного органу.

Тому, суддя просить Вищу раду правосуддя та Офіс генерального прокурора перевірити наявність ознак непрямого втручання у професійну діяльність з метою відведення її від подальшої участі у справі та вжити відповідних заходів реагування у разі їх встановлення.