Суддя з Каліфорнії відхилив позови художників у порушенні авторського права проти компаній з генерації зображень на основі штучного інтелекту

Окружний суддя США Вільям Оррік відхилив усі звинувачення, висунуті митцями – Сарою Андерсен, Келлі Маккернан і Карлою Ортіс. Вони подавали звернення проти розробників ШІ-інструментів для перетворення тексту в зображення Stability AI, Midjourney і DeviantArt. У звернені заявили про порушення авторських прав, порушення права на публічність, недобросовісну конкуренцію і порушення контракту

Про це повідомляє ARTnews.

Суддя заявив, що він “не переконаний” в тому, що зображення порушують авторське право, адже для свого навчання система Stability Diffusion використовує мільярди робіт і створює похідні твори. Також він “скептично налаштований” стосовно того, наскільки три роботи митців вплинули на навчання системи та не порушують права на публічність.

“Навіть Stability визнає, що визначення правдивості цих звинувачень – чи відбулося копіювання в порушення Закону про авторське право в контексті навчання Stable Diffusion, чи воно відбувається під час запуску Stable Diffusion – не може бути вирішене на цьому етапі”, – сказав Вільям Оррік у своєму рішенні.

Крім того, у суді визнали, що в майбутньому художникам буде важко довести порушення авторських прав на зображення, якщо вони не мають очевидної візуальної схожості. З усім тим, суд дозволив виправити скарги та надіслати їх повторно. Адвокати митців заявили, що подадуть скаргу зі змінами наступного місяця. 

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.