Судова влада разом з представниками американського проєкту USAID обговорили моделі захисту інвесторів

В онлайн-зустрічі з представниками програми USAID “Справедливість для всіх” участь взяли голова Касаційного господарського суду у складі ВС Лариса Рогач, член Вищої ради правосуддя Оксана Блажівська, професорка, експертка з вирішення комерційних спорів Програми Патрісія Шонессі, керівник Програми Девід Вон, юридична радниця Програми Ольга Ніколаєва, керівник програм розвитку демократії та врядування відділу сприяння розвитку демократії та врядування Місії USAID в Україні Олександр Піскун і начальник відділу міжнародно-правової взаємодії ВС Ліна Губар.

Про це повідомляє Судова влада.

Всеволод Князєв подякував Програмі за проведене дослідження, яке ґрунтувалося на опитуванні українських та міжнародних бізнесів, що працюють в Україні, щодо їхнього ставлення й потреб у врегулюванні комерційних спорів. Учасники опитування загалом позитивно оцінили розгляд справ господарськими судами. Щоправда, є певні нарікання на строки розгляду, але якраз господарські суди України найбільше дотримуються строків розгляду справ, і це якісно відрізняє систему господарських судів від інших. Швидкий розгляд комерційних спорів є запорукою розвитку бізнесу і сталості економіки країни.

Він зауважив, що є декілька точок зору стосовно моделі захисту інвесторів: спеціалізація господарських судів щодо розгляду інвестиційних спорів; створення на базі Вищого суду з питань інтелектуальної власності спеціальної палати для розгляду інвестиційних справ; посилення арбітражного врегулювання таких спорів.

«Ми започатковуємо обговорення з цього питання для того, щоб визначити найкращий шлях. При цьому абсолютно зрозумілим є одне: який би варіант розгляду інвестиційних спорів не було обрано, він має користуватися довірою національного та іноземного інвестора», – переконаний Всеволод Князєв. Для початку, на його думку, треба проаналізувати найкращі світові практики, знайти найвідповідніший для України варіант, адаптувати його до наших потреб та імплементувати в національне правове поле.