Суди переповнені позовами з боку військових щодо різноманітних грошових компенсацій: адвокат Роман Лихачов

Військовослужбовці постійно недоотримують виплати і звертаються в суди, які зараз завалені позовами з боку звільнених через поранення бійців ЗСУ та ветеранів до військових частин.

Про це заявив адвокат Роман Лихачов, повідомляє NV.

«В першу чергу вони стосуються недоплати „бойових“ і виплат за поранення. Неправильні посадові оклади. Вже численні рішення суду є про те, що посадові оклади розраховані неправильно. І все одно їх рахують так само. Неправильно розраховані виплати учасникам бойових дій. Про пенсійне забезпечення я взагалі мовчу: у нас кожен, хто отримує військову пенсію, судиться з державою і через суд її перераховує», — пояснив правник.

За його словами, багато оскаржень стосуються медичного забезпечення, що під час лікування не виплачувалося.

«Іноді доходить до смішного: у мене серед клієнтів є людина, яка отримала поранення, довідку про поранення видала військова частина, яка далі повинна була платити по 100 тис. грн за час лікування. У відзові на позов військова частина вказала, що їй документи про поранення ніхто не надавав. Хоча я показую документ: мовляв, ви ж написали його, він у вас і так є, ось із вихідним номером. Але ні, поранений все одно ніби повинен був його знову надати. Для чого? Невідомо», — пояснив адвокат.

Лихачов вважає, що військовослужбовці не повинні думати про те, що якщо вони загинуть, їх родини не отримають належні кошти. Але саме таке, за його словами, відбувається постійно.

«Я знаю багато випадків, коли по півроку оббивають пороги, родини збирають ці довідки у розпачі, не знаючи, що робити. Подекуди командири загиблих бійців приїжджають з фронту, щоб допомогти родинам своїх підлеглих збирати ті довідки, бо ТЦК не завжди може допомогти, або й не хоче», — продовжує адвокат.

За його словами, нині вже й самі військовослужбовці наймають адвокатів і прописують у договорах: мовляв, у випадку моєї загибелі надати правову підтримку моїй родині в отриманні виплат. «І це ненормально», — додає Лихачов.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.