Топ-7 порушень при реєстрації земельних ділянок

Міністерство юстиції України підготувало Топ-7 порушень при реєстрації земельних ділянок.

Належним чином не перевіряється обсяг повноважень заявникаДержавні реєстратори не встановлюють, чи передбачені статутом товариства, від імені якого діє заявник, повноваження на підписання певних правочинів, наприклад, про дострокове розірвання договору оренди земельної ділянки.

Не здійснюється обов’язкова перевірка відомостей з Державного земельного кадастру щодо земельних ділянок, які є предметом державної реєстрації. Та не встановлюються суперечності між заявленими та вже зареєстрованими правами.

Не виготовляються електронні копії документів, поданих заявником у паперовій формі, та не розміщуються в Державному реєстрі прав.

Не проводиться перевірка факту виконання та дійсності правочину, а також відомостей, що містяться в поданих заявником документах. Така інформація не має суперечити відомостям, що містяться у Державному реєстрі прав!

Державна реєстрація переходу речового права здійснюється за наявності запису про обтяження або заборони вчинення реєстраційних дій та/або відчуження на підставі рішення суду.

Не встановлюється наявність зареєстрованих заяв про державну реєстрацію іншого речового права, поданих раніше, ніж це було зроблено заявником. Тобто державні реєстратори порушують черговість розгляду заяв, які були зареєстровані в базі даних щодо однієї земельної ділянки.

Проведення реєстраційних дій щодо припинення права оренди земельної ділянки без дотримання положень статті 33 Закону “Про оренду землі”, якою, зокрема, встановлено, що після закінчення строку укладення договору оренди землі орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право на укладення такого договору на новий строк (поновлення договору оренди землі).