Треба знайти причину тієї чи іншої проблеми та ліквідувати не суд, а відповідну причину: Голова Верховного суду Князєв

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв прокоментував прийняття Верховною радою України законопроєкту щодо так званої “ліквідації” Окружного адміністративного суду міста Києва.

Про це пише ZN.UA.

«В умовах, коли майже рік відсутній повноважний склад Вищої ради правосуддя та більш як три роки повністю відсутній склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, ліквідація Окружного адміністративного суду міста Києва під час повномасштабної війни — зрозумілий і певною мірою політично правильний крок. Хоча і не можу цілком погодитися і схвалити концепцію такої ліквідації, яка достатньо загально прописана у прийнятому законі.

Думаю, кожен правник розуміє, що головне питання, чому ми маємо «історію ОАСКу», — це суперповноваження, які мав цей суд. Я підтримував і підтримую точку зору, що ліквідація того чи іншого суду ніколи не призведе до розв’язання проблем у його роботі у тривалій перспективі. Натомість треба знайти причину тієї чи іншої проблеми та ліквідувати не суд, а відповідну причину. Якщо ми просто ліквідуємо один суд і створимо іншій із такими самими надзвичайними повноваженнями, є ризик того, що рано чи пізно і до цього суду можуть з’явитися питання”, заявив Князєв.