Член науково-консультаційної ради при Верховному Суді Інна Спасибо-Фатєєва, голова ГО “Цивілістична платформа” порівняла суддів Верховного суду зі студентами.
Про це вона заявила у телеграм-каналі своєї громадської організації.
Також Спасибо-Фатєєва повідомила, що у суддів велика кількість запитів до Науково-консультативної ради при Верховному суді і від членів її команди залежить як будуть витлумачені питання, які підіймаються при вирішенні спорів.
“Серед членів ГО «ЦП» – чотири члена НКР при Верховному Суді, і ми проводимо кропітку та відповідальну роботу по наданню наукових висновків на запитання ВС.
Звісно, що перед ВС постають дуже важкі проблеми при вирішенні спорів при такому стані законодавства. Тому це вимагає глибокого аналізу, тлумачення та й взагалі ерудиції. Ясно, що у ВС величезна кількість питань до НКР. Але ми працюємо на громадських засадах, поєднуючи свою роботу з аналітикою як члени НКР. З кожним місяцем запитів стає все більше. Окремі з проблем ми намагаємося обговорити на засіданні клубу ЦП. Деякі – оприлюднити як найбільш резонансні і такі, що потребують доведення до широкого правничого загалу, який має знати хід наших міркувань і нашу принципову позицію.
Щоправда, інколи буває, що в запиті ВС містяться такі запитання, відповідь на які можна легко відшукати в законі і такі звернення до членів НКР зовсім не зрозумілі адже запитує не студент, а суддя ВС. Наприклад, “якою є правова природа позовної давності (матеріальна чи процесуальна) як строку, в межах якого особа має право звернутись до суду з вимогою про захист свого права ?» або «яка правова природа застави?» Це якби порівняти амебу дизентерійну зі штучним інтелектом”, йдеться у повідомлені ГО “Цивілістична платформа”.