Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції

Туреччина вийшла з конвенції Ради Європи про запобігання та протидію насильству проти жінок і домашньому насильству. 

Як повідомляє Reuters, відповідний указ вже підписав президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган.

Міністр у справах сім’ї, праці і соціальних служб Зехра Зумрут Сельчук заявила, що права жінок гарантовані національним законодавством Туреччини, особливо в Конституції. Вона зазначила, що насильство над жінками є злочином проти людства. Туреччина рішуче продовжить боротьбу з насильством за принципом нульової толерантності.

Представники Партії справедливості і розвитку, яку очолює президент країни, наполягають на тому, що документ заохочує розлучення, просуває культуру ЛГБТ, а тому несе загрозу для турецьких сімей.

Водночас, повідомляє видання, Ердоган засудив насильство стосовно жінок і заявив, що його уряд буде працювати над його викоріненням. Однак критики кажуть, що його уряд зробив недостатньо для запобігання вбивств жінок і домашнього насильства.

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич наголосила, що Стамбульська конвенція охоплює 34 європейські країни і розглядається як золотий стандарт у міжнародних зусиллях щодо захисту жінок і дівчат від насильства, із яким вони стикаються щодня.

“Цей крок є величезною невдачею для цих зусиль і дуже плачевним, оскільки компрометує захист жінок у Туреччині, по всій Європі та за її межами” – йдеться в заяві.