Тиск, шантаж і погрози позбавляють громадян права на захист: Бронз

Проти одеських адвокатів застосовують інформаційний терор, прямі погрози та шантаж.

Про це заявили сьогодні, 7 серпня, на прес-конференції “Неприпустимість тиску на адвокатів через їх професійну діяльність”, котра пройшла у Раді адвокатів Одеської області.

Віталій Грицик, керуючий партнер адвокатського об’єднання “Домінанта”, розповів, що особисто зіштовхнувся з шаленим тиском, що саме зараз чиниться на нього та компанію.

“Я отримую прямі погрози – і телефоном, і безпосередньо, – каже адвокат. – Смітникові інтернет-ресурси завалені фейковими публікаціями про начебто ошуканих нашим об’єднанням клієнтів. І все це пов’язано лише з однією справою – про вступ у спадщину нашої клієнтки Анни Чорнобай після смерті рік тому її чоловіка – Володимира, засновника групи компаній “Телетрейд”. На сьогодні деякі партнери покійного методом погроз та інформаційного шантажу перешкоджають вдові у реалізації її законного права та вимагають значну суму коштів”.

При цьому адвокати акцентували увагу, що не мають жодного відношення до діяльності групи компаній “Телетрейд”. Об’єднання “Домінанта” представляє інтереси виключно вдови та її неповнолітніх дітей, які звернулися до юристів за правовою допомогою.

Небезпечною тенденцію, що підриває основи адвокації та позбавляє громадян права на захист, назвав такі події голова Ради адвокатів Одеської області, заслужений юрист України Йосип Бронз. Він зазначив, що такі прояви стосовно колег треба негайно оприлюднювати й покласти їм край.