У 2020 році Вища ревізійна комісія адвокатури провела 9 перевірок вищих та регіональних органів адвокатського самоврядування: Максим Болдін

У 2020 році Вища ревізійна комісія адвокатури провела 9 перевірок фінансово-господарської діяльності вищих та регіональних органів адвокатського самоврядування.

Про це повідомив Голова ВРКА Максим Болдін під час Публічних слухань звіту НААУ за 2020 рік та стратегії розвитку НААУ на 2021-2025 роки, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

«Це був досить тяжкий рік для нас, тому що кожна перевірка була перенесена у зв’язку з тим, що той чи інший регіон перебував у відповідній карантинній зоні. Проте ми провели 9 перевірок в таких областях: Донецькій, Луганській, Харківській, Сумській, Миколаївській, Київській та Львівській», – розповів Максим Болдін.

У 2020 році ВРКА затвердила 5 висновків по кожному органу адвокатського самоврядування. За весь час роботи ВРКА ніяких скарг на рішення, висновки, дії або бездіяльність РКАР, її членів та голів не надходило.

Серед найпоширеніших відступів від раніше наданих рекомендацій, у 2020 році в регіонах було нераціональне використання коштів та відсутність власного приміщення, наголосив Голова ВРКА.

«Під час перевірок ВРКА було надано наступні системні рекомендації суб’єктам перевірки: розглянути питання щодо раціонального використання коштів з метою їх захисту та збереження; придбати власне приміщення, щоб не використовувати кошти на його оренду – у нас лише 10 регіонів мають свої приміщення мають; передбачати в проекті кошторису фіксований розмір заробітної плати; перевести ведення бухгалтерського обліку в електронний вигляд та перереєструвати код виду економічної діяльності», – зазначив Максим Болдін.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова наголосила, що наразі в НААУ міркують над механізмами вирішення цих проблем, адже у законодавстві норми, які це регулюють – відсутні.

«Дійсно, ми використовуємо у своїй діяльності ті кошти від щорічних адвокатських внесків, і ми використовуємо в діяльності КДКА кошти громадян, які оплачують процедури складання кваліфікаційних іспитів. Взагалі не фінансується у нас дисциплінарне провадження, і встановленого законодавчого механізму, як це зробити – немає. Це ми самі вже придумуємо, як. Ця фінансова проблема існує, як і проблема з приміщеннями. Але ви розумієте: якщо є змога виділити кошти із внесків, то треба такі приміщення купувати. Але фінансування з цих коштів має й інші напрямки використання і ми не можемо ставити в залежність придбати приміщення чи не придбати. Як ми будемо в подальшому вирішувати ці проблеми – будемо думати далі. Але сьогодні ми ставимо точки, де у нас є ризики, щоб потім відредагувати наші стратегії і закрити ці ризикові канали», – підкреслила Лідія Ізовітова.

Детальніше про роботу ВРКА в 2021 році можна переглянути у тематичному розділі звіту НААУ