У Братиславі відбувся освітній семінар для українських адвокатів

29 вересня 2022 року за сприяння Словацької адвокатської палати відбувся освітній семінар для українських адвокатів у Братиславі.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Участь у заході пройшла у змішаному офлайн та онлайн-форматі. Заступник Голови Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій взяв участь у зустрічі онлайн.

Під час вітального слова він висловив сердечну вдячність представникам Словацької адвокатської палати за підтримку та теплий прийом наданий українським адвокатам у ці важкі для нашої країни часи.

Валентин Гвоздій відзначив негайну реакцію Словацької адвокатської палати на Рекомендацію (ЄС) 2022/554 від 5 квітня 2022 року Європейської Комісії, в якій Європейська Комісія закликала держави-члени вжити конкретних заходів щодо визнання кваліфікації людей, які рятуються від вторгнення Росії в Україну, а також на Рекомендації CCBE від 24 червня 2022 року щодо визнання кваліфікації українських адвокатів. Словацька адвокатська палата намагається полегшити доступ до професії, зокрема, відмовляючись від реєстраційного збору (600 євро) для українських адвокатів, які бажають зареєструватися як іноземні юридичні консультанти, не вимагати диплом та інші документи, які не є суворо необхідними за законом, щоб полегшити подачу документів; постійно підтримує зв’язок з міністерствами та неурядовими організаціями Словаччини, а також докладає значних зусиль у питанні організації програм стажування для українських адвокатів та помічників адвокатів.

«Високий рівень професійної підготовки українських адвокатів і безперервний контроль за виконанням  вимог про постійне професійне навчання адвокатів неодмінно сприятимуть тому, шо представники юридичної сфери Словаччини позитивно оцінять високу кваліфікацію українських адвокатів. Також варто зазначити, що Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» повністю відповідає практиці країн Європи», – зазначив Валентин Гвоздій.

Під час семінару українські адвокати мали змогу дізнатися надзвичайно цінну та необхідну інформацію, яка неодмінно сприятиме їх працевлаштуванню у юридичному секторі Словаччини, зокрема щодо:

  • умов для здійснення адвокатської діяльності в Словаччині;
  • порівняння правових систем Словаччини та України;
  • актуальних питань статусу українських адвокатів як іноземців;
  • тимчасового притулку і податкових питань.

«Впевнена, що для вас важливо практикувати професію адвоката й надалі та знайти в Словаччині роботу, яка буде гідною та змістовною. Сьогоднішній семінар має на меті узагальнити основні умови здійснення адвокатської діяльності в Словаччині, включаючи актуальні питання, пов’язані зі статусом тимчасового притулку, а також деякі пов’язані з цим податкові питання. Принагідно хочу зазначити, що Словацька адвокатська палата наразі контактує з більш ніж 45 адвокатами, які приїхали до нас з України, і що стосується наших колег, то ми й надалі будемо намагатися йти вам назустріч та допомагати займатися своєю професією поза межами вашого дому – в Словаччині», – запевнила українських адвокатів представниця Фундації Словацької адвокатської палати Олександра Чижмарікова.