У червні, як і кожного року, буде підбито підсумки невиконаних рішень ЄСПЛ, коли країни матимуть пояснити причини такого стану речей: Генсек РЄ Пейчинович-Бурич

Країни Ради Європи мають забезпечити те, щоб рішення Європейського суду з прав людини виконувалися не свавільно, а були обов’язком.

Про це заявив міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас, повідомляє УКРІНФОРМ.

Німеччина останніми місяцями свого головування в Раді Європи намагалась забезпечити те, щоб країни, які не втілили в життя «особливо багато» рішень ЄСПЛ, врешті-решт зробили це. Країни міністр не назвав. При цьому зауважив, що членство в РЄ надає неурядовим організаціям країн-членів доступ до Європейського суду з прав людини.

В свою чергу, Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич зазначила: «Ми хочемо, щоб усе, що ухвалено в Страсбурзі, виконувалося». Європейська конвенція з прав людини, підкреслила вона, є центральною в системі роботи РЄ, і всі 47 її членів зобов’язані виконувати рішення Європейського суду, незалежно від їх бажання. Практика, втім, показує, що окремі рішення «важко виконуються», адже деякі держави не хочуть цього робити, що не може бути виправдано жодними причинами”, – констатувала чиновниця.

У червні, як і кожного року, буде підбито підсумки невиконаних рішень ЄСПЛ, коли країни матимуть пояснити причини такого стану речей.