У Костіна в серці адвокатура, але статтю Конституції, яка забезпечує незалежність адвокатурі треба прибрати

Про це заявив Андрій Костін, голова Комітету ВР з питань правової політики під час VІII Міжнародного судово-юридичного форуму.

“З урахуванням того, що так звана адвокатська монополія, була введена в такому об’ємі, який є занадто великим. І вона була внесена навіть в текст Конституції, хоча ця норма є процесуальною за своїм змістом, то поправне представництво в судах не повинно, на мій погляд, регулюватись на рівні Конституції”, повідомив Костін.

При цьому голова комітету додав, що адвокатура буде завжди в його серці, і він, на його думку, назавжди залишиться адвокатом.

“Я вважаю, що ми можемо вирішити це питання тільки шляхом того, що приберемо з конституційного рівня. А потім вже вирішувати на рівні процесуальному, до якого рівня повинне існувати право адвокатів на виключно представництво інтересів у судах”, прогнозує Голова комітету.

Нагадаємо, статтю 131-2 Конституції:

Для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура.

Незалежність адвокатури гарантується.

Засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються законом.

Виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.

Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.