у повістці Пленуму ВС може бути два питання – звернення до КСУ щодо притягнення до відповідальності Президента та відставка Данішевської

У зв’язку зі зверненнями, що відправлені до Пленуму Верховного суду, найближчим часом може бути розглянуті два питання: звернення до Конституційного суду України за тлумаченням ч. 1 ст. 105 Конституції України та звернення Ради адвокатів України.

22 червня 2020 року до Верховного Суду надійшло звернення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із проханням скликати Пленум ВС для прийняття рішення про звернення до Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення ч. 1 ст. 105 Конституції України в аспекті можливості притягнення Президента України до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення під час виконання повноважень.

Необхідність звернення до КСУ Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області обґрунтовує тим, що у його провадженні перебуває справа про порушення Президентом України Володимиром Зеленським правил карантину.

Раніше, Рада адвокатів України закликала голову Верховного суду Валентину Данішевську подати у відставку, або спростувати свої висловлювання про “неможливість забезпечення обвинувальних вироків” Верховним судом, поки “адвокатура буде сильнішою за прокуратуру”, а також “традицій адвокатам не платити і заощаджувати на їхніх послугах”.

Враховуючи все це, Рада звернулась  до голови ВС Валентини Данішевської із вимогою спростувати озвучену нею позицію як неприпустиму у демократичній правовій державі або подати у відставку. РАУ також  вирішила направити відповідні звернення до Пленуму ВС , Ради суддів України, Вищої ради правосуддя, Асоціації європейських суддів про ухили до репресивного правосуддя в офіційній риториці голови реформованого Верховного суду.