У справі підкупу прокурорів ніхто не сидітиме: затверджено угоду між прокурором та колишнім службовцем ГУ ДФС у Києві

2 жовтня 2023 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду затвердила угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП та колишнім заступником начальника ГУ ДФС в м. Києві.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Відповідно до угоди суд визнав особу винуватою у пособництві в наданні неправомірної вигоди особі, яка займає особливо відповідальне становище, за вчинення нею дій в інтересах третьої особи з використанням наданої їй влади, за попередньою змовою групою осіб, тобто у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 369 КК України та у шахрайстві за ч. 4 ст. 190 КК України.

За вироком суду йому призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. На підставі ст. 75 КК України суд звільнив особу від відбування призначеного покарання із іспитовим строком 3 роки.

Крім того, за умовами угоди особа зобов’язана співпрацювати зі стороною обвинувачення, а також перерахувати 50 млн грн на спеціальний рахунок у Фонд United 24 на спільний проєкт Генштабу ЗСУ, Держспецзв’язку та Міністерства цифрової трансформації – «Армія дронів».

Зауважимо, що загальна сума перерахування усіма обвинуваченими на потреби Збройних Сил України складає 855,5 млн грн. Кошти були направлені на:
🔹 174,1 млн грн – на Сили Спеціальних операцій Збройних Сил України;
🔹 650 млн грн – на проект “Армія Дронів” від UNITED 24;
🔹 31,4 млн грн – на допомогу ЗСУ через рахунок НБУ.

Сам предмет неправомірної вигоди в сумі 6 млн дол. США також передано на Сили спеціальних операцій Збройних Сил України.

Крім того, ВАКС вперше ухвалив рішення про виплату винагороди викривачу, яка становитиме 13 млн 299 тис. 950 грн.

Нагадаємо, колишнього службовця ГУ ДФС в м. Києві викрито спільно з іншими особами на спробі надання неправомірної вигоди у розмірі 5 млн дол. США керівництву антикорупційних органів. Гроші призначалися на закриття кримінального провадження за підозрою ексміністра екології, яке восени 2019 року Генеральна прокуратура передала до НАБУ за підслідністю.