ВАКС затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між трьома підприємцями та прокурором САП у справі Укргазбанку

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між трьома підприємцями та прокурором САП. Фігурантів обвинувачували у причетності до справи колишнього голови Національного банку Кирила Шевченка про заволодіння понад 206 млн грн Укргазбанку.

Про це повідомляє ВАКС.

«У вівторок, 26 вересня, колегія суддів ВАКС затвердила угоди про визнання винуватості, укладені між трьома обвинуваченими та прокурором САП. Так, вказані особи, які на момент вчинення кримінального правопорушення були ФОПами, визнані винуватими за ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом), ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, вчинене за попередньою змовою групою осіб) КК України. Кожному з них призначене покарання у виді 5 років позбавлення волі зі штрафом у розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – інформує суд.

На підставі ч. 2 ст. 75 КК України обвинувачених звільнено від відбування покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років з випробовуванням. Їм встановлений іспитовий строк тривалістю 1 рік.

На підставі ст. 49 КК України суд звільнив обвинувачених від призначеного покарання у зв’язку із закінченням строку давності.

Нагадаємо, за версією слідства, керівництво Укргазбанку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори на розміщення коштів, забезпечило підробку низки документів. Згідно з цими документами, 52 фізичні та юридичні особи нібито допомогли залучити до банківської установи клієнтів на обслуговування і за таку «допомогу» упродовж 2014–2019 років їм нараховано агентську винагороду на суму понад 206 млн гривень.