У ВАКС принцип правової визначеності не діє: адвокат Боряк

Про це повідомила Ганна Боряк, Голова комітету НААУ з захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності газеті Закон і Бізнес.

“Невтішні останні тенденції щодо порушення професійних прав адвокатів суддями Вищого антикорупційного суду. Цей судовий орган напрацював своє бачення щодо застосування норм Кримінального процесуального кодексу. А тому принцип правової визначеності тут не діє.

Захисник має розраховувати на дієвість норм процесуального права, втім, деякі судові колегії, починаючи з авторозподілу справ, дозволяють собі або не застосовувати певних норм права, або тлумачити їх на власний розсуд. Тоді і виникає протистояння не між стороною захисту і стороною обвинувачення, а між судом і стороною захисту, що неприпустимо. Якщо суддя — незалежний арбітр, то оцінку роботі адвоката він має можливість надати у вироці, а не у статтях на медійному просторі, де, бачте, погані адвокати заважають суду працювати динамічно”, зазначила Голова комітету захисту прав адвокатів”, повідомила Ганна Боряк.