У Верховному Суді проведено урок-практикум у формі навчального судового засідання для учнів та студентів на тему булінгу

У Касаційному цивільному суді у складі Верховного Суду проведено урок-практикум у формі навчального судового засідання для учнів та студентів, на якому вони могли спробувати себе в ролі суддів, представників сторін, свідків, а також мали змогу поставити запитання щодо процесу представникам КЦС ВС.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

У засіданні взяли участь учні 9-А класу НВК СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5  м. Обухова і студенти 5 курсу  Інституту права та суспільних відносин Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».

Темою засідання було обрано «Булінг», оскільки проблема цькування останнім часом набуває актуальності та потребує уваги громадськості.

За сценарієм «прокурор» (суддя КЦС ВС Олексій Осіян), який діяв в інтересах «учня Іванова», просив суд стягнути з «учня Петрова» 10 тис. грн на відшкодування моральної шкоди за психологічне і фізичне насилля. У «судовому засіданні» «прокурор» разом із «помічниками прокурора» та «потерпілим позивачем», пояснили, що, маючи перевагу у фізичній підготовці, Петров принижував Іванова, спонукав його до фізичних вправ, при цьому знімав усе на мобільний телефон і розповсюджував відео серед учнів школи та в соціальних мережах. Такими діями «відповідач Петров» заподіяв моральної шкоди Іванову.

«Адвокат» (суддя КЦС ВС Руслан Лідовець), «помічники адвоката» і «відповідач» стверджували, що Петров таким чином популяризував фізичну культуру та спонукав однокласників до покращення фізичної форми.

Після цього «суд» заслухав «представників сторін», допитав «свідків». Потім відбулися дебати «сторін», після чого «суд» видалився до «нарадчої кімнати» для прийняття «рішення».«Справу» розглядала «колегія суддів» у складі «головуючої» – судді КЦС ВС Ольги Ступак, «суддів» – судді КЦС ВС Григорія Усика і трьох учнів. На початку засідання Ольга Ступак запитала у «сторін», чи не бажають вони примиритися, та запропонувала укласти мирову угоду, а після їхньої відмови «суд» роз’яснив, що укласти мирову угоду можна на будь-якій стадії процесу до постановлення судового рішення у справі.    

«Суд» ухвалив «рішення» про часткове задоволення позову та стягнення з «громадянина Петрова» на користь «громадянина Іванова» на відшкодування моральної шкоди 3 тис. грн.Під час перебування «суддів» у «нарадчій кімнаті» суддя КЦС ВС Ганна Коломієць більш докладно розповіла присутнім у залі про деякі особливості судового процесу, обговорила з гостями почуте та побачене, відповіла на запитання учнів і студентів.

Після завершення «судового засідання» учасники заходу обговорювали рішення та обмінювалися думками.

Зокрема, на одне з питань гостей суддя Григорій Усик зауважив, що у «справі», яка розглядалася, відповідальною особою був «учень Петров». Водночас, якщо під час розгляду подібної справи буде встановлено, що вчитель допустив порушення своїх обов’язків під час уроку фізкультури, суд може винести окрему ухвалу про це на адресу навчального закладу та установи освіти, й учитель понесе дисциплінарну відповідальність.

Також Руслан Лідовець на прохання одного зі своїх «помічників» розповів про роль та обов’язки помічника адвоката.

Наприкінці зустрічі судді КЦС ВС побажали гостям постійно навчатися, оскільки здобуті знання знадобляться їм у майбутній професійній діяльності.

«Професія юриста вимагає від людини постійного щоденного самовдосконалення. І коли отримаєте дипломи, ви не повинні думати, що вже все знаєте. Ні,  вам щодня доведеться навчатися», – сказала Ольга Ступак.

«Розгляд справи» не міг відбуватися без «секретаря засідання», в ролі якого виступив секретар судового засідання КЦС ВС Владислав Іванов, і «судового розпорядника», якого зіграв судовий розпорядник КЦС ВС Денис Макаренко.