У Вірменії після страйків адвокатів буде сформовано комітет за участю поліції та адвокатури для реагування на насильство з боку поліцейських

Адвокатів, які вже вдруге оголосили страйк проти поліцейського насильства, прийняв міністр внутрішніх справ Вазі Казарян.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Адвокати, які прийшли маршем від Палати адвокатів до центральної будівлі поліції, після зустрічі, яка тривала понад півгодини, вирішили підписати меморандум. Адвокат Ара Зограбян пояснив, що відповідно до меморандуму буде сформовано комітет, який складається зі співробітників поліції та адвокатів, для реагування на насильство з боку поліцейських.

«Сказали, що відтепер подібних випадків, пов’язаних з адвокатами, не буде, ми зробимо все, щоб подібні випадки більше не повторювалися, і було дано різні запевнення, також ідея створення цього комітету, яка була обговорена, пов’язана з цим, щоб у подібних випадках адвокати могли оперативно зателефонувати до цього комітету, до якого увійдуть троє адвокатів і три співробітники поліції», – сказав він.

З початку року адвокати сигналізують про насильство щодо їх підзахисних та до них самих у поліцейських дільницях. Перший випадок стався у лютому. У відділі поліції Еребуні поліцейські побили адвокатів Марзпета Авакяна та Еммануела Ананяна та їх неповнолітніх підзахисних. Останній випадок був місяць тому: у відділі Кентрон насильство зазнали адвокат Карен Алавердян та його підзахисний. За цими двома випадками порушено кримінальну справу. Карен Алавердян повідомив, що у справі про катування її підзахисного порушено кримінальне переслідування стосовно двох поліцейських, їх повноваження призупинено.

«За тортури щодо мого підзахисного у складі групи щодо начальника відділення карного розшуку Центрального відділу поліції та його заступника порушено публічне кримінальне переслідування, пред’явлено звинувачення, як запобіжний захід обрано призупинення повноважень. У будь-якому випадку ми можемо вважати це позитивним зрушенням у справі», – сказав Алавердян.

Адвокати вважають, що насильство в поліцейських дільницях відбувається з потурання заступника міністра, начальника поліції Карлена Ованісяна. У Вірменії понад 2600 адвокатів, 500 із них підписали вимогу про відставку начальника поліції, а сьогодні проголосили його «ворогом адвокатів», вручивши посвідчення з цим написом співробітникам у будівлі поліції для передачі його Карлену Ованісяну. Голова Палати адвокатів Симон Бабаян перед зустріччю з міністром внутрішніх справ сказав, що поліція досі не відреагувала належним чином на ці інциденти.

«За цей період ми багато разів надавали можливість дати адекватну, розумну, правильну оцінку події, і минуло багато часу, але, на жаль, досі ця оцінка з боку поліцейської системи не дана», – сказав Бабаян.

Після зустрічі з головою МВС Ваге Казаряном адвокати сказали, що, незважаючи на досягнуту домовленість, їхня вимога про відставку начальника поліції Карлена Ованісяна залишається в силі. Адвокат Ара Зограбян повідомив, що на зустрічі був присутній і Карлен Ованісян.

«Те, що ми представили, залишається в силі, але скажу, що ми задоволені результатами цієї зустрічі, тому що вже були дані чіткі запевнення, і висловлено жаль з приводу такого інциденту, і вони запевняють, що їм із самого початку не доповіли, що стався подібний інцидент, і в цьому була причина їхньої початкової байдужості чи повільності», – сказав Зограбян.

Раніше адвокати заявили, що страйк, що почався сьогодні, триватиме три дні. Але оскільки сьогоднішня акція завершилася домовленістю з міністром внутрішніх справ, рішення про подальший хід страйку буде ухвалено пізніше.