У Вищій школі адвокатури НААУ презентували моніторинговий звіт щодо застосування Європейської соціальної хартії в Україні

У Вищій школі адвокатури НААУ презентували Моніторинговий звіт щодо застосування Європейської соціальної хартії та практики Європейського комітету з соціальних прав, який є результатом співпраці Центру трудового права та соціального забезпечення ВША НААУ, Благодійної організації «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» та Ради Європи.

Про це йдеться на сайті ВША НААУ.

Відкрив захід директор Вищої школи адвокатури НААУ Савва Кузьменко, який подякував партнерам за небайдужість, підтримку актуальності реалізації та захисту соціальних прав особливо в умовах воєнного стану. Говорячи про несприятливу ситуацію щодо виконання ратифікованих статей Європейської соціальної хартії, Савва Кузьменко висловив переконання, що зазначена подія та аналітика, проведена в рамках проєкту, надасть надію на успішну реалізацію положень Європейської соціальної хартії на практиці.

Виконавчий директор Благодійної організації «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» Віталій Місяць відзначив, що аналіз застосування положень Європейської соціальної хартії в судових та адміністративних органах в Україні реалізовано у рамках проєкту Ради Європи «Посилення соціального захисту в Україні». Зазначена ініціатива є логічним продовженням дводенного тренінгу для адвокатів, що відбувся у березні в місті Києві, та покликана розширити правозастосування Європейської соціальної хартії.

Представила моніторинговий звіт керівник Центру трудового права та соціального забезпечення Вікторія Поліщук, яка зауважила, що підготовлений звіт демонструє динаміку виконання та реалізації Європейської соціальної хартії Україною по таким тематичним групам як: 1) зайнятість, навчання, рівні можливості; 2) охорона здоров’я, соціальне забезпечення, соціальний захист; 3) трудові права; 4) діти, сім’ї, мігранти.

Вікторія Поліщук зауважила, що Європейська соціальна хартія (переглянута) вступила в силу для України з 01 лютого 2007 року, згідно зі ст. 9 Конституції України. Однак попри збільшення кількості посилань на Хартію, цей документ все ще залишається поза увагою суддів як джерело права. Практика Європейського комітету з соціальних прав не застосовується в Україні. Її аналіз та застосування сприятиме покращенню ситуації із захистом соціальних прав в Україні в цілому.

Керівник Центру трудового права та соціального забезпечення підсумувала, що в умовах широкомасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України існує гостра необхідність створення новітнього прозорого законодавства в соціальній сфері. Виходом із ситуації може стати прийняття Соціального Кодексу в Україні. Важливим є продовження навчання суддівського корпусу, державних службовців, представників органів місцевого самоврядування та правників (у тому числі, адвокатів), а також проведення відкритих заходів з громадськістю щодо застосування та виконання Україною норм та вимог Європейської соціальної хартії (переглянутої).

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.