Україна в 2024 році має переглянути КПК та КК з метою підвищення ефективності та результативності боротьби з корупцією на найвищому рівні: звіт ЄК

У Брюсселі наполягають на перегляді Кримінального процесуального кодексу та Кримінального кодексу України.

У звіті Єврокомісії щодо прогресу реформ в Україні, який був оприлюднений сьогодні, 8 листопада, особлива увага була приділена антикорупційному напряму.

Комісія вказує на недоліки чинного законодавства, які дають можливість корупціонерам уникати покарання, затягуючи розслідування та розгляд справ у суді – серед яких так звані “правки Лозового”.   

Єврокомісія зазначає, що у 2024 році Україна має «переглянути Кримінальний процесуальний кодекс та Кримінальний кодекс з метою підвищення ефективності та результативності боротьби з корупцією на найвищому рівні, наприклад, шляхом запобігання процесуальним затримкам, запровадженню розумних строків досудового розслідування та вдосконалення регулювання угод про визнання вини».

Така позиція корелюється зі змістом законопроектів №10100 та №10060-2, які передбачають скасування «поправок Лозового», а також реформу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Вони вже перебувають на розгляді Верховної Ради України.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.